سامانه ترجمه و تایپ مترجم اول

مقاله علوم تربیتی با ترجمه فارسی توسط مترجم اول


mLearning +eLearning +mobile phone +یادگیری الکترونیکی+ آموزش+ تلفن همراه + دانلود مقاله ISI علوم تربیتی با ترجمه فارسی

چالش‌های فن‌آوری تلفن همراه در آموزش جوانان

 

 The challenges of mobile technology in young adult education

Abstract

For several years, we have seen how technological advances have introduced different devices that handle digital information and, at the same time, facilitate the user's mobility. Also, the astonishing advance in communication and technology changed our day-to-day life. While some can underestimate the benefits of this new technology, there is no doubt that an increasing number of people have fully adopted it. The present paper investigates in a theoretical manner the challenges related to the use of mobile technology in adult education. Also it focuses on the characteristics of using the mobile phone in education.

 

چکیده

برای چندین سال، ما دیده‌ایم که چگونه پیشرفت‌های تکنولوژی، دستگاه‌های مختلف را که اطلاعات دیجیتال را به کار برده و در عین حال، تحرک کاربر را تسهیل می‌نمایند را معرفی کرده‌ است. همچنین، پیشرفت شگفت‌آور در ارتباطات و فن‌آوری زندگی روزمره ما را تغییر داده است. در حالی که برخی  مزایای این تکنولوژی جدید را دست کم می‌گیرند، شکی نیست که تعداد بیشتری از مردم به طور کامل آن را قبول دارند. مقاله حاضر به شیوه‌ای نظری، چالش‌های مربوط به استفاده از فن‌آوری همراه در آموزش بزرگسالان را بررسی می‌نماید. مقاله همچنین بر ویژگی‌های استفاده از تلفن همراه در آموزش متمرکز است.

1-مقدمه

واضح است که امروزه برای جوانان و نوجوانان، پذیرش تکنولوژی جدید یک فرایند طبیعی و آسان است. توسعه استراتژی‌های یادگیری اجتماعی جدید و توانایی‌های "باقی‌ماندن" در این واقعیت فن‌آوری جدید، به نظر می‌رسد که در میان مهم‌ترین ویژگی‌های این نسل جدید باشد (جانکو و ماسترودیکاسا، 2007). شخصیت اجتماعی جوانان امروز به طور قابل‌توجهی تحت تاثیر اینترنت، کامپیوتر و تکنولوژی تلفن همراه می‌باشد. کومز و دبارد (2004)  اعضای این نسل را به عنوان افرادی که اقتدار را ارزش نهاده که می‌خواهند در کارهای تیمی شرکت کنند توصیف کرده‌اند. این جوانان منحصر به فرد هستند، دقیقا به این خاطر که آنها به دلیل آشنایی اولیه با تکنولوژی احساس راحتی زیادی با آن می‌نمایند. اعضای این نسل زمان زیادی را صرف استفاده از فن‌آوری های جدید می‌کنند، به طریقی که اعضای نسل‌های دیگر تنها فقط می‌توانند آن را تصور نمایند. با تکامل شبکه‌های بی‌سیم، درک اینکه چطور دستگاه‌های همراه در زندگی روزمره و همچنین در آموزش اهمیت کسب کرده‌اند آسان است...

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مدیریت وب سایت بوده و نزد وی محفوظ می باشد